Další v řadě po KLM a Air France přichází s novinkou bezplatného POUZE příručního zavazadla i British airways. Zdroj: idnes.cz .

British Airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

- primarne zalezi odkud kam letis - napr. Berlin a Viden litaji na LHR na stejny terminal jako outbound lety do US (T5), zatimco Praha se lita na T3 - a fronta na securitu muze byt klidne vic nez 45min.. a plati to i pro fastrack..
- jak kolega spravne pise - minimalni prestup na transatlanticke lety je 90 min - pokud se stane, ze napr. odlet z Prahy bude posunuty, tak ti BA automaticky vystornuji odlet z Prahy vcetne pripoje a poslou ti email (to jsem se naucil "the hard way")..
- sedadla si vyber pokud mozno dopredu, v momente kdy ti pujde online checkin (24h?) - na letiste to nenechavej..
- co se tyce kufru v HK, tak to zjistis na prepazce v Praze, slecna ti rekne kam az ti je posle a co mas delat..

0 Citovat

Díky za odpovědi.

Vše mám na jedné letence, myslel jsem, že stačí online check-in u Britih..

Když se zacheckuju az na letisti, musim se starat o kufry pri prestupu v HK?

Jde mi o to co je výhodnější, nechci se strat o kufry a hledat je na letisti v HK.
Zároven bych ale chtel mit lepsi sedadla, pri ceste z Londýna do HK letim A380, uvital bych upperdeck.

- lze si pri checku na letisti v Praze vybrat nejaka sedadla?

Omlouvam se za otázky, ale letim takhle daleko poprve.

Diky

0 Citovat

Při kupovani letenky na této trase je nastaveno na prestup minimalne 90 min - kratsi prestup system neproda .

0 Citovat

Odkud kam? Já dal naposledy terminál 3-5 za hodinu (jen s příručním, kufry šly automaticky)


Sent from my iPhone using Tapatalk

0 Citovat

Je realne na ceste Praha - NY prestup v Heathrow za hodinku :-O nebo je to spis o stesti
Diky

0 Citovat

U BA se online check-in otevírá teprve 24 hodin před odletem. Tuším, že od teď do září je těch hodin patrně více.
Výběr míst je u BA zdarma až s otevřením online check-inu, jinak za celkem tučný poplatek. V jiné pozici jsou samozřejmě statusoví zákazníci. U Hong Kong Airlines bude situace s check-inem i výběrem míst pravděpodobně stejná.

0 Citovat

Ahoj,
zkoušel jsi online check-in pouze na stránkách British Airways, nebo také na ten poslední let odděleně na stránkách Hong Kong airlines?:
http://www.hongkongairlines.com/en_HK/flight/check-in

Pokud to nejde ani tam ani tam, tak bude nutné se zacheckovat až na tranzitní přepážce na letišti v Hong Kongu.
Je možné, že když zavoláš na Hong Kong airlines, tak se Ti podaří zarezervovat konkrétní sedadlo, ale zaručit to stejně nelze...

0 Citovat

Zdravím Vás,

v září odlétám na Bali.
A to těmito spoji:

PRG>HTR - British
HTR>Hongkong - British
Hongkong>Dempasar - Hongkong air

Problém je v onlinechecu u Hongkong air, nejde se zacheckovat.

Jak jste to řešily?
Moc se mi nechce chcekovat až na letišti, kvůli místům.

Díky

0 Citovat

Super díky. Teď jsem klidnější smiley. Pro mě taky první cesta za oceán a navíc nejsem úplně fanda lítání, takže obhlížím terén:-).

0 Citovat

Já jsem z T3 na T5 zvládl za 45 minut [emoji23][emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk

0 Citovat

Na LHR davaji cedulky na prednost zvladl jsem normalne prestup t3 na t5 a to jsem mel jen 90 min a nejednou - normalne pak muzete predbihat - proste to tak funguje a je to v pohode i kdyz je tam preplneno

0 Citovat

No já mám do toho Vanu přílet z PRG i odlet z T3 LHR, tak to by snad těch 2:25 mělo stačit. Snad se to z Prahy nezpozdí. Je to v pátek odpoledne.
Zpět tam mám 5:50 tak spíš přemýšlím, co s časem. Jestli není u Heathrow nějaký obchoďák s hadrama, že bych pořídil něco na cestě zpět. Primark nebo tak něco smiley

0 Citovat

Doporučuju se ovšem nikde neflákat a kopnout do vrtule. Nejspíš budete muset busem z T3 na T5 a pak security. Ale jak píše kolega, za normálních okolností to stihnete.
Do druhého patra v A380 se dostat můžete, ale pokud nebudete mít štestí, pak na twin u okna to nevidím, ale doprostřed byste se dostat mohli.

0 Citovat

To se nedá nikdy přesně říct. Záleží kolik poletí lidi, kolik se statusem a kolik lidí se v tom vůbec vyzná. Někteří ani nevědí o druhém patře a ani neví jak to přepnout při tom online odbavení.

0 Citovat

Na 99% podle mě stihnete. smiley Já tohle absolvoval směrem do USA kvůli přestupu taky a v pohodě. smiley

0 Citovat

Ahoj,

pročetla jsem všechny vaše příspěvky (díky za ně) a mám otázku. V září letíme z Londýna do LA. Jak reálné je, že při checkinu online chytnu volné sedačky v druhém patře? smiley
Z BA letíme už z Prahy a na přestup máme 1 h 45 min, myslíte, že je to dost a let stihneme? smiley Díky.

0 Citovat

Jídlo u BA bylo vždy slušné- zvlášť nenadchlo, ani neurazilo (economy). Velkým bonusem je ale personál, který je příjemný, britsky zdvořilý a člověk nemá pocit, že je obtěžuje, což je, zejména na dlouhých letech, fajn. Kosher jsme opravdu nezkoušeli smiley

0 Citovat

Díky všem za odpověď. Dám si pár variant, pořádně to prostuduji a 24h budu mít doufám štěstí.

A co jídlo vůbec? Někde jsem slyšel, že je dobrá varianta kosher?

0 Citovat

A380 BA jsem chytil na letech LHR-HKG-LHR, neměl jsem tedy ani jednou to štěstí rezervovat místa na horní palubě, ale za to jsem měl celou trojku dole pro sebe, zatímco nahoře bylo full smiley

0 Citovat

Spíše vyděšený. Deset hodin v sedačce, to je děs. Čekat na check in se bojím, abych neskončil v čtyřsedačce.

0 Citovat

Mimochodom co sa deje v pripade ak zmenia lietadlo? Peniaze vratia, alebo poskytnu "dalsiu sancu" na vyber?

0 Citovat

Je logické, že jsi z prvního dálkového letu nadšený, ale nejspíš jsi vyhodil 50 eur oknem, protože ta zaplacená sedačka bude stejně bídná jako všechny ostatní v Y a cena kterou BA chtějí za její rezervaci předem je absurdní (poměřováno hodnotou, kterou dostaneš respektive nedostaneš). Navíc, co hodně rozhoduje o subjektivním pocitu pohodlí je místo pro nohy a v tomto ohledu sis nijak nepolepšil.

0 Citovat

Díky, rezervoval jsem si 83A za 52€. Heathrow - Miami bude to můj první zaoceánský let, tak ať je co nejlepší.

0 Citovat

Leťel jsem teď párkrát v BA A380 a měl jsem sedadlo 83A. Osobně můžu jen doporučit. Hlavně nahoře je vedle okna ještě odkládací box, takže je tam více místa.

0 Citovat

BA litam dvakrat mesicne do LAX, obcas IAD s A380, bohuzel firemni policy mi nakazuje litat v Y smiley ale diky statusu si vzdy rezervuji jiz pri rezervaci misto na horni palube, coz je dle meho nazoru takove premium economy oproti tomu dobytcaku co je dole. Jakekoliv misto nahore bude vyhra, osobne preferuji dokonce window seat nahore a to mam radsi aisle.

0